Logo

Tęsiasi nemokamų nuotolinių mokymų ciklas visiems besidomintiems miškininkyste. Antrajame renginyje buvo gilinamasi į miškų ir kitų plotų inventorizaciją Lietuvoje. Renginio svečiai klausėsi penkių skirtingų paskaitų, kurias vedė Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA), VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VĮVMU) ir Valstybinės miškų tarnybos (VMT) specialistai. Renginį moderavo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir inovacijoms Remigijus Bakys.
Pirmojoje paskaitoje „Miškų inventorizacija: samprata, paskirtis ir perspektyva“ VDU ŽŪA Miškotvarkos ir medienotyros instituto prof. dr. Gintautas Mozgeris kalbėjo apie miškų inventorizacijos tikslus, raidą ir rodiklius. „Inventorizacija atliekama siekiant nustatyti bendriausias charakteristikas, orientuojantis į strateginius tikslus. Taip pat ji būtina norint nustatyti miškų charakteristikas, reikalingas taktiniams ir operatyviniams ūkininkavimo sprendimams priimti ar pagrįsti“, – pasakojo prof. dr. G. Mozgeris.
Antrąją paskaitą „Miškų inventorizacijų istorinė raida“ skaitė VMT Miškų naudojimo ir statistikos skyriaus vyr. specialistas, prof. habil. dr. Andrius Kuliešis. „Pirmasis miško masyvų ribų ir žvėrių perėjų aprašymas užfiksuotas 1559 m. Grigorijaus Valavičiaus atliktoje didžiųjų girių ir žvėrių perėjų inventorizacijoje. Tai vienas svarbiausių senovės dokumentų, skirtas Lietuvos miškams“, – teigė A. Kuliešis.
Antrajame mokymų ciklo renginyje taip pat buvo kalbama apie miškų informacijos ir monitoringo sistemą. Šios paskaitos autorius – VMT direktoriaus pavaduotojas dr. Albertas Kasperavičius. „Inventorizacijų metu gauta informacija reikalinga miško plotų kaitai nustatyti, medžių prieaugio-panaudojimo balanso įvertinimui, dinamikai vertinti. Surinkti duomenys taip pat parodo, kaip keičiasi miškų būklė“, – sakė A. Kasperavičius. Paskaitos pabaigoje VMT atstovas kvietė mokymų dalyvius pasitikrinti savo žinias viktorinoje. Klausytojai sužinojo, kokios rūšies medžių Lietuvos miškuose daugiausia, kiek šalies miškuose auga medžių, koks šalies miškuose augantis medis aukščiausias ir kitą įdomią informaciją.
VĮVMU Miškotvarkos skyriaus vadovas Darius Džiaugys mokymų dalyviams pristatė sklypinės miškų inventorizacijos taikymo būdus, naudojamus praktikoje. „Prieš išvykstant atlikti sklypinę inventorizaciją miške, vykdomi paruošiamieji darbai – pirmiausia sukuriami fotoabrisai, kuriuos vėliau miške naudoja taksatoriai. Taksatorius, jau būdamas miške, atžymi sklypo ribas, objektus. Vėliau abrisai yra sunumeruojami šiaurės vakarų, šiaurės rytų kryptimis leidžiantis žemyn į pietus, suteikiami sklypų numeriai, kurie kas kartą gali kisti. Kiekvienas taksatorius į mišką taip pat pasiima taksacinę kortelę, kurioje turi nurodyti ir kiekybinius, ir kokybinius miško rodiklius. Visi surinkti duomenys yra užfiksuojami ir vėliau perkeliami į GIS duomenų bazę“, – kalbėjo D. Džiaugys.
Antrąjį mokymų renginį reziumavo VMT Nacionalinės miškų inventorizacijos skyriaus vedėjas Gintaras Kulbokas. Jis pristatė pranešimą, kurio tema – „Nacionalinė miškų inventorizacija: matavimai ir informacijos apie miškus rengimas“. „Tam, kad surinktume kuo tikslesnius nacionalinės miškų inventorizacijos duomenis, atsižvelgiame į įvairius duomenų šaltinius: miškus, miškų kadastrą, Nacionalinės mokėjimų agentūros informaciją, Šiltnamio efektą sukeliančių dujų duomenų bazę, geoportal.lt ir kt. Visa tai mums sukuria aplinką vertinimams miške“, – teigė G. Kulbokas.
Antrojo mokymų renginio pabaigoje klausytojai buvo pakviesti dalyvauti ir trečiajame ciklo renginyje „Miškų kadastras ir jo teikiamos paslaugos“, kuris vyks liepos 2 d. (penktadienį).
Visus pirmojo ir antrojo renginio pranešimus rasite VMT Youtube svetainėje. Kviečiame sekti informaciją ir semtis naujų žinių!

„Miškų inventorizacija: samprata, paskirtis, perspektyva“ (prof. dr. Gintautas Mozgeris)

„Miškų inventorizacijų istorinė raida" (prof. Andrius Kuliešis)

„Miškų informacijos ir monitoringo sistema" (dr. Albertas Kasperavičius)

„Sklypinės miškų inventorizacijos taikymas praktikoje" (Darius Džiaugys)

„Nacionalinė miškų inventorizacija matavimai ir informacijos apie miškus rengimas" (Gintaras Kulbokas)

 

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1771338514 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"465","type":"x","order":"6","pct":35.600000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"170","type":"x","order":"5","pct":13.02,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"141","type":"x","order":"4","pct":10.800000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"168","type":"x","order":"3","pct":12.859999999999999,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"304","type":"x","order":"2","pct":23.280000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"58","type":"x","order":"1","pct":4.4400000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.