Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Lenkijoje, Mozūrų krašte, miškininkų mokymo-poilsio centre Malinovkoje 2016 m. sausio 22 d. vykusioje konferencijoje buvo aptartos naujovės ir problemos, kylančios taikant miškų apsaugoje vabzdžių viliojimo sintetinius feromonus ir gaudykles. Dalyvavo atstovai iš Lenkijos (Lenkijos miškų tyrimų instituto, feromonus ir gaudykles gaminančios firmos ZD Chemipan) ir Lietuvos (Valstybinės miškų tarnybos, Miškų departamento, Generalinės miškų urėdijos prie LR Aplinkos ministerijos, LAMMC Miškų instituto, iš UAB Biopolis ZD Chemipan atstovas Lietuvoje).


Idėja rengti susitikimą Lenkijos ir Lietuvos kolegoms kilo, kai 2015 m. pabaigoje firma ZD Chemipan iš Valstybinės miškų tarnybos Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjo Virgilijaus Vasiliausko gavo atsiliepimą apie patirtį naudojant jos produkciją. ZD Chemipan susitikimą organizavo kartu su Lenkijos miškų tyrimų instituto mokslininkais, tiriančiais ir bandančiais miško kenkėjų feromonus ir gaudykles.


Su ZD Chemipan direktoriumi Tomašu Miškievičium (Tomacz Miśkiewicz) vyko atvira ir aktyvi diskusija apie Lietuvoje pastebėtas problemas, kylančias miškuose taikant jų firmos gaminamus feromonus ir feromonines gaudykles. Labai maloniai teko nustebti, kad atsižvelgiant ir į mūsų prieš mėnesį pateiktas pastabas, jau pradėti įgyvendinti žievėgraužiams skirtos IBL-3 gaudyklės keli patobulinimai. Taip pat numatyta pagerinti ir žievėgraužiams tipografams vilioti skirtų feromoninių dispenserių kokybę. Lenkijos miškų tyrimų instituto atstovas Voicechas Janiševskis (Woiciech Janiszewski) supažindino su feromoninių gaudyklių optimaliu panaudojimu, didelį dėmesį skyrė pušinių straubliukų vabalų gaudyklei IBL-4, kuri Lietuvos miškininkų dar beveik nenaudojama. Profesorė, habilituota daktarė Lidija Sukovata (Lidia Sukovata) aptarė grambuolių suaugėliams gaudyti skirtų feromonų ir gaudyklių tyrimus, siekiant palengvinti šių kenkėjų vabalų gausos dinamikos apskaitas ir nustatyti aviacinių naikinamųjų purškimų laiką. Profesorius, habilituotas daktaras Andžejus Kolkas (Andrzej Kolk) išdėstė feromoninių gaudyklių panaudojimo tikslus ir galimybę jas panaudoti medžių liemenų kenkėjų gausos valdyme.

 


ZD Chemipan direktorius Tomašas Miškievičius pakvietė Lietuvos miškininkus bendradarbiauti ir prašė nedelsiant pranešti, jei pas mus miškuose bus pastebėtos problemos naudojant jų firmos feromonus ir feromonines gaudykles. Siūlė teikti pastabas, kaip gerinti ir tobulinti vabzdžių gausos mažinimui ir monitoringo vykdymui naudojamas gaudykles ir feromoninius dispenserius.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
607575833 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"447","type":"x","order":"6","pct":35.850000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"167","type":"x","order":"5","pct":13.390000000000001,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"136","type":"x","order":"4","pct":10.91,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"160","type":"x","order":"3","pct":12.83,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"281","type":"x","order":"2","pct":22.530000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"56","type":"x","order":"1","pct":4.4900000000000002,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.