Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://epristatymas.lt/

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Lapkričio 19 d. radijo laida „Apie mišką: trumpai ir aiškiai“ buvo skirta miško kirtimams ir kirtimų tikslams. „Žinių radijo“ eteryje kalbėjo Valstybinės miškų tarnybos (VMT) direktoriaus pavaduotojas dr. Albertas Kasperavičius ir VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus vedėjas Gintaras Pušneraitis.

Pirmasis laidos pašnekovas klausytojams pasakojo, kaip yra nustatomos realios šalyje vykdomų kirtimų apimtys. „Valstybinėje miškų tarnyboje yra išduodami kirtimų leidimai, derinami pranešimai kirsti mišką. Taip pat vykdome Nacionalinę miškų inventorizaciją – kvalifikuoti mūsų įstaigos specialistai atlieka iškirstų medžių matavimus. Šalyje yra apie 6 tūkst. apskaitos plotelių, 200 tūkst. medžių yra nuolat stebimi ir permatuojami, o jeigu kažkas yra iškirsta – mes rodiklius fiksuojame ir skaičiuojame, kiek kiekvienais metais medžių yra iškertama. Taip yra nustatoma objektyvi, patikima kirtimų statistika“, – pasakojo dr. A. Kasperavičius.

Pasak VMT direktoriaus pavaduotojo, VMT taip pat atlieka ir kosminių vaizdų analizę, kuri, pasitelkiant miškų stebėjimo iš palydovo duomenis, parodo per praėjusius metus iškirstus miško plotus.

VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus vedėjas Gintaras Pušneraitis klausytojams papasakojo, kokie yra miško kirtimai ir kokie šių kirtimų tikslai. „Miško kirtimai yra skirstomi į pagrindinius, ugdomuosius, sanitarinius bei specialiuosius kirtimus. Pagrindinis miško kirtimas – tai brandžių medynų ar brandžių medžių kirtimas. Pagrindinių miško kirtimų tikslai – panaudoti brandžių medynų arba medžių medieną, taip pat sudaryti palankias sąlygas naujų, našių, atsparių medynų atkūrimui. Vykdant šiuos kirtimus, turi būti sudarytos sąlygos racionaliai ir nepertraukiamai naudoti miško išteklius, saugoti biologinę įvairovę, užtikrinti aplinkosaugines ir rekreacines miško funkcijas“, – teigė G. Pušneraitis.

Apie kitas miško kirtimų rūšis sužinosite, jei perklausysite visą radijo laidos „Apie mišką: trumpai ir aiškiai“ įrašą:

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1085741746 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"465","type":"x","order":"6","pct":35.600000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"170","type":"x","order":"5","pct":13.02,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"141","type":"x","order":"4","pct":10.800000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"168","type":"x","order":"3","pct":12.859999999999999,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"304","type":"x","order":"2","pct":23.280000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"58","type":"x","order":"1","pct":4.4400000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.