Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://epristatymas.lt/

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Lapkričio 12 d. vyko jau devintasis mokymų ciklo apie miškininkystę renginys – „Miškų būklė ir sanitarinė apsauga“. Mokymų dalyviai klausėsi keturių skirtingų pranešimų, kuriuos pristatė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos (KMAIK) bei Valstybinės miškų tarnybos (VMT) specialistai: „Ligų sukėlėjų ir augalams kenkiančių vabzdžių reikšmė miško ekosistemose besikeičiančios aplinkos sąlygomis“, „Svarbiausių miško kenkėjų ir ligų stebėsena bei miško pažeidimų apskaita“, „Žievėgraužis tipografas – pavojingiausias eglynų kenkėjas“, „Miško želdinių ir jaunuolynų apsauga nuo elninių žvėrių pažeidimo“.

KMAIK direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir inovacijoms Remigijus Bakys šį kartą ne tik moderavo renginį, bet taip pat mokymų dalyviams pateikė išsamesnės informacijos apie vabzdžius, darančius miško pažaidas, ir augalų ligų sukėlėjus. „Medžių ligų sukėlėjai yra skirstomi į biotinius ir abiotinius. Biotiniai faktoriai – tai grybai, bakterijos, virusai, nematodai, mikoplazmos ir parazitiniai augalai. Abiotiniai – tarša, maisto medžiagų perteklius arba trūkumas, šaltis, karštis, saulės nudeginimai, mechaniniai pažeidimai, vandens perteklius arba trūkumas, šviesos perteklius arba trūkumas“, – pasakojo R. Bakys. Pasak R. Bakio, būtent biotiniai ligų sukėlėjai gali sunaudoti augalų ląstelių turinį, nužudyti ląsteles. Taip pat jie sutrikdo augalo ląstelių metabolizmą, nusilpnina augalą, suvartodami jo kaupiamas mitybines medžiagas, sutrikdo medžiagų apykaitą, sunaikina augalo mechaninį karkasą.

Antrojoje mokymų paskaitoje VMT Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vyr. specialistas Kęstutis Grigaliūnas kalbėjo apie svarbiausių miškams kenkiančių vabzdžių ir ligų stebėseną bei pažeidimų apskaitą. „Miško sanitarinės apsaugos skyrius per pastaruosius metus stebėjo devynis pagrindinius objektus – trijų rūšių medynus ir šešias atskiras kenkėjų rūšis: iš medynų buvo stebimi uosynai (iki 2018 m.), ąžuolynai ir eglynai bei trys kinivarpų rūšys – žievėgraužis tipografas, viršūninis žievėgraužis ir kirpikai. Taip pat buvo stebimos miškinio grambuolio, pušinių straubliukų (iki 2018 m.) ir lajas graužiančių vabzdžių populiacijos“, – teigė K. Grigaliūnas. VMT specialistas minėjo, kad stebėjimo bareliai yra išdėstyti visoje Lietuvoje – skirtingos medžių rūšys ir kenkėjai yra nuolat stebimi atskiruose regioniniuose padaliniuose, atsižvelgiant į daugiametes prognozes ir pažeidimus.

VMT Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virgilijus Vasiliauskas savo pranešime detaliau pasakojo apie pavojingiausią eglynų kenkėją – žievėgraužį tipografą. Tai tamsiai rudos spalvos, 4,0-5,5 mm ilgio vabalas, skraidyti pradedantis balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje. „Žievėgraužis tipografas žiemoja po medžio žieve arba miško paklotėje, o atėjus pavasariui, kai oro temperatūra sušyla iki 16-20 ℃, vabalas pradeda skraidyti. Jis egles gali apnikti nuo kelmo iki pat viršūnės“, – sakė V. Vasiliauskas.

VMT Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas pristatė ir dar vieną pranešimą, kurio pavadinimas – „Miško želdinių ir jaunuolynų apsauga nuo elninių žvėrių pažeidimo“. Pasak V. Vasiliausko, pagrindiniai elniniai žvėrys, galintys pažeisti mišką, tai – stirnos, elniai, briedžiai, danieliai. „Elninių žvėrių pažeidimai miškui trukdo atsikurti vertingomis rūšimis, medeliai krūmijasi, kerojasi, skursta ir apsilpsta, formuojasi kamienų žaizdos, sausašoniškumas. Be to, pažeistus medžius apninka kenkėjai, grybinės ligos, silpnesnius medelius nustelbia aktyviau auganti augalija“, – kalbėjo VMT Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas.

Visus mokymų renginio pranešimų įrašus rasite apačioje po šiuo tekstu arba VMT Youtube svetainėje.

Paskutinį, dešimtąjį, nemokamų nuotolinių mokymų renginį apie miškininkystę KMAIK, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos ir VMT specialistai rengs lapkričio 26 d (penktadienį). Kviečiame registruotis į mokymus paspaudus šią nuorodą: https://bit.ly/3xf66k5.

„Svarbiausių miško kenkėjų ir ligų stebėsena bei miško pažeidimų apskaita“ (K. Grigaliūnas)

„Žievėgraužis tipografas – pavojingiausias eglynų kenkėjas“ (V. Vasiliauskas)

„Miško želdinių ir jaunuolynų apsauga nuo elninių žvėrių pažeidimo“ (V. Vasiliauskas)

 

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1325925791 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"465","type":"x","order":"6","pct":35.600000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"170","type":"x","order":"5","pct":13.02,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"141","type":"x","order":"4","pct":10.800000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"168","type":"x","order":"3","pct":12.859999999999999,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"304","type":"x","order":"2","pct":23.280000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"58","type":"x","order":"1","pct":4.4400000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.