Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://epristatymas.lt/

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Spalio 8 d. vyko šeštasis mokymų renginys „Miško atkūrimas ir įveisimas: aktualijos, perspektyvos ir ES finansuojama veikla“, kuriame buvo gilinamasi į miško atkūrimo ir įveisimo klausimus. Mokymų dalyviai klausėsi paskaitų apie miško atkūrimo ir įveisimo istoriją, tendencijas ir perspektyvas, domėjosi miško atkūrimo ir įveisimo apimtimis, problemomis, parama miškininkystei, miškų atkūrimo ir įveisimo patikra. Renginyje dalyvavo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos (KMAIK), Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, Valstybinių miškų urėdijos (VĮVMU), Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) ir Valstybinės miškų tarnybos (VMT) specialistai. Renginį moderavo KMAIK direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir inovacijoms Remigijus Bakys.
Mokymų renginio pradžioje KMAIK Kraštovaizdžio architektūros ir rekreacijos katedros vedėja dr. Asta Doftartė kvietė visus pasiklausyti pranešimo „Miško želdinimas. Istorija, raida, apžvalga“. „Senovėje miškai atželdavo natūraliai, tačiau XVIII a. pab. juos pradėta želdinti. Vakarų Europa išsiskyrė tuo, kad čia tai buvo daroma gana anksti. Miškininkystės lopšiu būtų galima įvardyti Vokietiją, ji pirmauja miškininkystės srityje ir bene anksčiausiai susirūpino miškų sodinimu“, – pasakojo dr. A. Doftartė.
Antrajame renginio pranešime „Miško atkūrimas ir įveisimas: tendencijos ir perspektyvos“ Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės patarėja Zita Bitvinskaitė aptarė teisės aktų reikalavimus atkuriant ir įveisiant mišką. Be to, pranešėja išskyrė ir pagrindinius veiksnius, lemiančius sėkmingą miško atkūrimą. „Jeigu laiku neatkuriame miško, suvelėnėja arba užpelkėja kirtavietė, apauga nepageidaujamais medžiais, krūmais ar žoline augalija, kurią vėliau teks pašalinti, kad medžiai sėkmingai augtų. Todėl blogėja miško atkūrimo sąlygos ir didėja miško atkūrimo kaštai“, – teigė Z. Bitvinskaitė.
Šiame mokymų renginyje savo pranešimą „Miško atkūrimo bei įveisimo apimtys ir problemos: nuo sėklos iki miško“ skaitė ir VĮVMU Miško sėklų ir sodmenų skyriaus vadovas Marijonas Bernotavičius. Aptaręs teisės aktus, reglamentuojančius miško atkūrimą ir įveisimą, pranešėjas pasakojo apie miško atkūrimo apimtis miškų urėdijų valdomuose miškuose ir miško atkūrimo būdus. „Žvelgiant į miško atkūrimo rūšinę sudėtį, reikėtų išskirti egles, kurios sudaro 40 % vyraujančių medžių. Beržynai sudaro 23,5 %, o pušys – 15,6 % “, – detalizavo M. Bernotavičius.
Paramą miškininkystei pagal Kaimo plėtros programos priemones renginio dalyviams pristatė NMA atstovės – l. e. p. Kaimo plėtros, žuvininkystės programų ir nacionalinės paramos departamento vyresnioji patarėja Laura Bružienė bei Kaimo plėtros ir paramos regionams departamento vyresnioji patarėja Alma Valskytė.
A. Valskytė savo paskaitoje akcentavo tris Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos veiklos sritis: miško veisimą, investicijas, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė, paramą smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui. „Per visą programos laikotarpį yra apsodinta daugiau kaip 3000 ha ploto, daugiausiai apsodintos Vilniaus, Utenos, Alytaus ir Šiaulių apskritys. Rajonuose taip pat įveista nemažai miškų: Lazdijų rajone – daugiau nei 218 ha, Kelmės rajone – virš 210 ha, Rokiškio rajone – daugiau nei 185 ha. Miškai dažniausiai veisiami mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse“, – sakė A. Valskytė.
L. Bružienė renginio dalyvius supažindino su dar keliomis Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos veiklos sritimis – parama miškų infrastruktūrai, miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimu, investicijomis į miškininkystės technologijas. „Programos įgyvendinimo laikotarpiu iš viso sulaukta apie 430 paraiškų, pasirašyta apie 300 paramos sutarčių, paramos suma siekė 15 mln. eurų, iš kurių 11 mln. eurų jau yra išmokėta paramos gavėjams“, – kalbėjo NMA l. e. p. Kaimo plėtros, žuvininkystės programų ir nacionalinės paramos departamento vyresnioji patarėja.
Renginį reziumavo VMT Miškų ūkio priežiūros skyriaus vyresnysis patarėjas Lukas Kovalčikas, kuris pristatė savo pranešimą „Miškų įveisimo ir atkūrimo praktika“. „Miško savininkai, valdytojai ir naudotojai privalo laiku ir tinkamai atkurti mišką, atlikti miško želdinių ir žėlinių priežiūrą, apsaugą, atsodinti žuvusius želdinius ir žėlinius, prižiūrėti ir saugoti juos nuo gaisrų, miško kenkėjų, ligų ir kitų neigiamų veiksnių. Kirtavietėse ir želdintinose miško aikštėse miškas turi būti atkurtas ne vėliau kaip per trejus metus po jų atsiradimo“, – pasakojo L. Kovalčikas. Pasak L. Kovalčiko, žuvę želdiniai ir žėliniai turi būti atkurti ne vėliau kaip per dvejus metus, atkurtini žuvę medynai – ne vėliau kaip per trejus metus nuo jų žuvimo fakto nustatymo, o neteisėtai iškirstas miškas turi būti atkurtas ne vėliau kaip per vienus metus nuo neteisėtų kirtimų fakto nustatymo.
Šeštojo mokymų renginio pabaigoje klausytojai buvo pakviesti dalyvauti ir kitame ciklo renginyje –Produktyvaus miško auginimas, kuris vyks spalio 15 d. (penktadienį).

„Miško želdinimas. Istorija, raida, apžvalga“ (dr. A. Doftartė)

„Miško atkūrimas ir įveisimas: tendencijos ir perspektyvos“ (Z. Bitvinskaitė)

„Miško atkūrimo bei įveisimo apimtys ir problemos: nuo sėklos iki miško“ (M. Bernotavičius)

„Parama miškininkystei pagal Kaimo plėtros programos priemones“ (A. Valskytė)

„Parama miškininkystei pagal Lietuvos Kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemones“ (L. Bružienė)

<

 

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1982498871 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"465","type":"x","order":"6","pct":35.600000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"170","type":"x","order":"5","pct":13.02,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"141","type":"x","order":"4","pct":10.800000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"168","type":"x","order":"3","pct":12.859999999999999,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"304","type":"x","order":"2","pct":23.280000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"58","type":"x","order":"1","pct":4.4400000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.