Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://epristatymas.lt/

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


Birželio 4 d. vyko pirmasis mokymų ciklo, skirto visiems besidomintiems miškininkyste, renginys „Lietuvos miškingumo pokyčiai“. Mokymų dalyviai klausėsi trijų skirtingų paskaitų – „Miškininkystės istorija“ (doc. dr. Albinas Tebėra), „Miškingumas ir jo nustatymas“ (dr. Albertas Kasperavičius) ir „Miško rodiklių vertinimo sistema“ (Gintaras Kulbokas).
Paskaitoje „Miškininkystės istorija“ buvo kalbama apie miškų pokyčius per 25 šimtmečių laikotarpį, kaip formavosi miškų nuosavybė, kaip vyko miškų administravimas, kokios buvo pagrindinės miškų naudojimo kryptys. „Pirmoji miškotvarkos instrukcija buvo išleista 1820 m., bet tik pastarajame šimtmetyje sukurta lietuviškoji miškų administracija, pradėti rengti pirmieji miškininkystės specialistai, vystėsi miškotyros mokslas“, – pasakojo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos (KMAIK) doc. dr. A. Tebėra.
Praktinėje pirmojo renginio dalyje paskaitas vedė ir Valstybinės miškų tarnybos (VMT) specialistai. VMT direktoriaus pavaduotojas dr. Albertas Kasperavičius mokymo dalyvius supažindino su miškingumo sąvoka, šalies miškingumo rodikliais, pristatė tarptautinę miškų statistiką ir miškingumo didinimo aspektus. „Lietuva patenka į daugiausiai miškingumą padidinusių Europos šalių dvidešimtuką per pastaruosius 30 metų – dabar esame 12-15 vietoje, pirmauja Islandija, o paskutinėje vietoje – Portugalija, kurios miškingumą sąlygojo gaisrai ir kitos problemos“, – kalbėjo dr. A. Kasperavičius.
VMT Nacionalinės miškų inventorizacijos (NMI) skyriaus vedėjas Gintaras Kulbokas kvietė mokymų dalyvius pasiklausyti paskaitos apie sklypinę ir nacionalinę miškų inventorizacijas. Visi dalyvavusieji sužinojo, kokios yra NMI ištakos, kaip matuojamas miškingumas, kas yra pastovus apskaitos barelis, kokie miško žemės naudmenų plotai Lietuvoje. „NMI mūsų šalyje pradėta 1998 m. ir iki 2011 m. vykdyta tik miško žemėje, o nuo 2012 m. NMI atliekama visoje Lietuvoje. Kasmet VMT specialistai suveda matavimų duomenis, parengia statistikas ir jas pateikia leidiniui „Lietuvos miškų ūkio statistika“. Šiemet taip pat planuojame pasidalyti naujausia informacija“, – sakė G. Kulbokas.
Po kiekvienos paskaitos mokymų dalyviai galėjo užduoti klausimus ir diskutuoti su paskaitų lektoriais. Pirmajame renginyje iš viso dalyvavo daugiau nei 100 dalyvių.
KMAIK, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos ir VMT specialistai per šiuos metus iš viso surengs 10 nemokamų nuotolinių mokymų. Kviečiame sekti informaciją ir nepraleisti progos pasisemti žinių!

„Miškininkystės istorija“ (doc. dr. Albinas Tebėra)


„Miškingumas ir jo nustatymas“ (dr. Albertas Kasperavičius)


„Miško rodiklių vertinimo sistema“ (Gintaras Kulbokas)

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1992118252 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"465","type":"x","order":"6","pct":35.600000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"170","type":"x","order":"5","pct":13.02,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"141","type":"x","order":"4","pct":10.800000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"168","type":"x","order":"3","pct":12.859999999999999,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"304","type":"x","order":"2","pct":23.280000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"58","type":"x","order":"1","pct":4.4400000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.