Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis Valstybinėje miškų tarnyboje ribojamas lankytojų priėmimas.
 
Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose yra teikiamos telefonu ir elektroniniu paštu.
 
Miškų valstybės kadastro pažymos miško valdų savininkams apie miško žemės ir medynų vertę, medynų vidutinės rinkos vertę, taksacines (aprašomąsias) miškų charakteristikas bei grafinius kadastro duomenis teikiamos per Valstybinės miškų tarnybos Elektroninių paslaugų portalą (eVMT paslaugos).
Papildomą informaciją dėl Miškų valstybės kadastro pažymų užsakymo elektroninėmis priemonėmis teikia Valstybinės miškų tarnybos Miškų kadastro skyriaus duomenų bazių specialistė Vilma Grunskienė (tel. nr. 8 663 71154; el. pašto adresas: vilma.grunskiene@amvmt.lt).
 
Prašymus ir visus būtinus dokumentus siųskite elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://www.post.lt/lt/e-pristatymas
Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose:
Darbuotojai Kaune, Pramonės pr. 11A http://www.amvmt.lt/index.php/struktura-ir-kontaktai/kontaktai
Darbuotojai regionuose http://www.amvmt.lt/index.php/struktura-ir-kontaktai/misku-kontroles-skyriaus-teritoriniai-poskyriai 
Skambinant bendruoju tel. (8-37) 490220, skambučiai peradresuojami administratorei tel. (8-693) 23355.

Dėl besikeičiančio klimato sąlygų – ilgalaikių sausringų ir karštų orų, pasiekiančių stichinį lygį, bei nukritusio gruntinio vandens lygio ir švelnių žiemų, miškuose trejus pastaruosius metus buvo pastebimas aktyvesnis pušų džiūvimas nuo viršūninio žievėgraužio pakenkimo. Pirmosios džiūstančios pakenktos pušys buvo pastebėtos 2018 m. Kauno, Šalčininkų, Trakų, Varėnos ir Vilniaus rajonuose. Pušys džiūvo įvairiai: pavieniui, įvairaus dydžio grupelėmis ir grupėmis, ar ištisais medynų plotais, didesniais nei 1 ha. 2019-2020 m. pakenktų pušų buvo randama visuose Lietuvos regionuose, tačiau daugiausia – pietrytinių ir rytinių rajonų pušynuose. Padidėjo ir nudžiūvusių pušų kiekis.

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) Miško sanitarinės apsaugos skyrius trečius metus iš eilės vykdo viršūninio žievėgraužio populiacijos stebėseną. Šių metų balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje buvo iškabintos 54 IBL-3 tipo gaudyklės su viliokliais Acumodor. Jos išdėstytos Valstybinių miškų urėdijos 9 padaliniuose, 18 pušynų poūkio plynose šviežiose kirtavietėse. Sugautų vabalų pirma apskaita atlikta gegužės 18-21 dienomis.

„Surinkti duomenys rodo, kad aktyviausiai ir gausiausiai viršūninio žievėgraužio vabalai skraidė VĮ Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioniniame padalinyje, taip pat kenkėjai buvo aktyvūs Varėnos ir Kazlų Rūdos regioniniuose padaliniuose. Pasyviausias vabalų skraidymas užfiksuotas Ignalinos, Veisiejų ir Telšių regioniniuose padaliniuose“, – sako VMT Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Justina Baigytė.

 

Lyginant su 2020 m. pirma apskaita, šiais metais kenkėjo gausa augo visuose regioniniuose padaliniuose (pavaizduota grafike). Daugiausiai viršūninio žievėgraužio vabalų sugauta Anykščių ir Varėnos regioniniuose padaliniuose, mažiausiai – Veisiejų ir Ignalinos.

2021 m. per pirmąją apskaitą vidutiniškai sugauta 2,5 karto daugiau viršūninio žievėgraužio vabalų nei 2020 m. Per 3 savaites viena gaudykle vidutiniškai buvo pagauti 172 viršūninio žievėgraužio suaugėliai.

Šių metų vėlyvas pavasaris, balandžio mėnesį ir gegužės pradžioje buvę vėsūs ir lietingi orų periodai, pristabdė ir suvėlino viršūninio žievėgraužio aktyvaus skraidymo pradžią. Snieginga ir šalta žiema bei nepalankios pavasario orų sąlygos viršūninio žievėgraužio vabalų gausos sumažėjimui ir skraidymo pradžios aktyvumui neturėjo didelės neigiamos įtakos.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
1134473432 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"408","type":"x","order":"6","pct":37.810000000000002,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"151","type":"x","order":"5","pct":13.99,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"118","type":"x","order":"4","pct":10.94,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"117","type":"x","order":"3","pct":10.84,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"234","type":"x","order":"2","pct":21.690000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"51","type":"x","order":"1","pct":4.7300000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.