Logo

DĖMESIO

 

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijomis Valstybinė miškų tarnyba priima lankytojus aptarnavimo padaliniuose visoje Lietuvoje, tačiau gyventojų patogumui ir toliau teikiame visas paslaugas nuotoliniu būdu!

Visos konsultacijos ir informacija (darbo valandomis) Valstybinėje miškų tarnyboje ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regionuose (priėmimo dienomis) teikiamos tik iš anksto užsiregistravus.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. keičiasi paslaugų teikimo tvarka Valstybinėje miškų tarnyboje ir jos regioniniuose centruose, susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės įtvirtintu reikalavimu turėti galimybių pasą. Nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. visos kontaktinės (ne nuotolines) paslaugos, bus teikiamos asmenims vyresniems nei 16 metų, uždarose erdvėse, tik su galimybių pasu, ES skaitmeniniu vakcinacijos pažymėjimu arba dokumentu, įrodančiu, jog lankytojas/interesantas tikrinosi, ar neserga COVID-19, kaip yra numatyta Vyriausybės nutarime.

Prašymus ir visus būtinus dokumentus ir toliau galima siųsti elektroniniu paštu vmt@amvmt.lt arba naudojantis e. pristatymo sistema https://epristatymas.lt/

Su darbuotojais galite susisiekti el. paštu arba mobiliaisiais telefonais, kurie nurodyti Valstybinės miškų tarnybos kontaktuose.


„Valstybinė miškų tarnyba atleidžia visus darbuotojus, jiems bus pasiūlytas darbas“ – tokią antraštę 2021 m. balandžio 5 d. išplatino didieji naujienų portalai remdamiesi BNS pranešimu, klaidingai teigdami, jog [...] Valstybinė miškų tarnyba atleidžia visus 88 darbuotojus [...]. Suprastume jeigu tai būtų balandžio 1-osios pokštas, tačiau tai tėra klaidingas informacijos interpretavimas.
Pažymime, kad Valstybinėje miškų tarnyboje šiuo metu yra patvirtintos 194 pareigybės. 2021 m. liepos 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos Miškų įstatymo (Nr. I-671) pataisa, kuria valstybinė visų nuosavybės formų Lietuvos miškų būklės, naudojimo, atkūrimo, įveisimo ir apsaugos kontrolės funkcija pavedama Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Todėl Aplinkos ministro įsakymu, Valstybinės miškų tarnybos pareigybių skaičius mažinamas iki 152, atitinkamai padidinant Aplinkos apsaugos departamento pareigybių skaičių.
Valstybinė miškų kontrolė yra viena iš Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus darbuotojų funkcijų, todėl ją vykdančių valstybės tarnautojų pareigybės bus naikinamos, tuo pačiu įsteigiant 62 pareigybes kitoms, liekančioms miškų ūkio priežiūros funkcijoms vykdyti. Pažymėtina, jog Valstybinės miškų tarnybos veikla didžiąja dalimi yra orientuota į prevencines priemones prieš pažeidimus miške, miško savininkų konsultavimą, todėl pastaraisiais metais nebuvo užfiksuota didelio masto neteisėtų kirtimų ar kitų rezonansinių įvykių. Nors Miškų ūkio priežiūros skyriuje šiuo metu yra įsteigtos 104 pareigybės, tačiau vadovaujantis įstatymų nuostatomis, tik užimtoms pareigybėms, t.y. 88 skyriaus darbuotojams, yra pranešta apie pareigybės panaikinimą, ir jiems bus siūlomos visos laisvos darbo vietos Valstybinėje miškų tarnyboje, tame tarpe ir visos 62 naujai steigiamos, taigi realiai darbo Valstybinėje miškų tarnyboje neteks sąlyginai nedidelė dalis, apie pareigybės naikinimą įspėtų, darbuotojų. Šie darbuotojai, tarnybinio kaitumo valstybės tarnyboje būdu, galės pretenduoti į darbo vietas Aplinkos apsaugos departamente, kurios bus steigiamos valstybinei miškų kontrolei vykdyti.

Kadangi darbuotojų, atsakingų už miškų priežiūrą skaičius sumažėja nuo 104 iki 62, todėl neišvengiamai sumažės ir specialistų skaičius regionuose. Planuojama, kad šiuo metu funkcionuojantys 8 teritoriniai padaliniai bus pertvarkyti į 6. Tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ir Utenos, panaikinant Šiaulių ir Marijampolės, o jų administruojamos teritorijos bus priskirtos Kauno, Alytaus, Panevėžio ir Klaipėdos regionams. Sumažės ir fizinių vietų, kuriose bus galima konsultuotis su Valstybinės miškų tarnybos specialistais, tačiau atsiras galimybė pasikviesti šiuos patyrusius miškininkus į savo mišką, kur vietoje, įvertinus būtinas atlikti miškininkavimo priemones, bus pateikiami racionalūs sprendimai.

Net ir sumažėjus darbuotojų skaičiui sieksime ir toliau užtikrinti kokybišką paslaugų visiems be išimties teikimą, todėl greitu metu pasiūlysime keletą naujovių, kurios padės paprasčiau suprasti miškininkystę, patogiau gauti miško savininkams ir visiems besidomintiems miškais rūpimą informaciją.

 

Apklausa

Kaip vertinate Valstybinės miškų tarnybos teikiamas paslaugas?
Kita, prašome įvesti žemiau:
1833521689 [{"id":"10","title":"Puikiai","votes":"465","type":"x","order":"6","pct":35.600000000000001,"resources":[]},{"id":"9","title":"Gerai","votes":"170","type":"x","order":"5","pct":13.02,"resources":[]},{"id":"8","title":"Patenkinamai","votes":"141","type":"x","order":"4","pct":10.800000000000001,"resources":[]},{"id":"7","title":"Blogai","votes":"168","type":"x","order":"3","pct":12.859999999999999,"resources":[]},{"id":"6","title":"Labai blogai","votes":"304","type":"x","order":"2","pct":23.280000000000001,"resources":[]},{"id":"5","title":"Neturiu nuomon\u0117s","votes":"58","type":"x","order":"1","pct":4.4400000000000004,"resources":[]}] ["#ff5b00","#4ac0f2","#b80028","#eef66c","#60bb22","#b96a9a","#62c2cc"] sbar 238 200 /index.php/component/communitypolls/?task=poll.vote MSG_ERROR_NO_SELECTION Please select either existing option or enter your own, however not both. MSG_THANK_YOU_NO_RESULTS COM_COMMUNITYPOLLS_LABEL_ANSWERS Votes ...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.